Policyjne nietrzeźwy na drodze
Fot. KPP Stargard

Nietrzeźwy 39-latek kierował samochodem w Stargardzie. Zabrany z drogi do celi

Stargardzcy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie poinformowała dzisiaj o interwencji drogowej, która miała miejsce na ulicy Gdańskiej w Stargardzie.

– W Stargardzie na ulicy Gdańskiej funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji zatrzymali do kontroli kierującego citroenem, którego sposób jazdy budził zastrzeżenia funkcjonariuszy – wyjaśnia mł. asp. Dorota Biernikowicz z KPP Stargard. – Podejrzenia okazały się słuszne. Badanie na urządzeniu pomiarowym wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie (0,47 mg/l – dop. red.).

39-latek został przez policjantów zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi.

– Oprócz zatrzymanych uprawnień do kierowania grożą mu konsekwencje karne – dodaje mł. asp. Dorota Biernikowicz. – Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Istotny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym ma zarówno stan psychofizyczny kierujących, jak i stan techniczny pojazdów, dlatego dbając zarówno o kierujących jak i pieszych, stargardzcy policjanci każdego dnia przeprowadzają wiele kontroli. Ich celem jest przede wszystkim wyeliminowanie istniejącego zagrożenia.

mł. asp. Dorota Biernikowicz