Stargard perony dworzec pkp
Fot. Grzegorz Drążek

Obowiązują już zmiany na dworcu PKP w Stargardzie. Na peron 3 po czynnych torach

Od dzisiaj obowiązuje nowa organizacja ruchu na dworcu kolejowym w Stargardzie. Otwarty został odnowiony peron numer 3. Dojść do niego można z dwóch stron. Uwaga, przejścia są po czynnych torach.

Od 29 października czynny jest peron numer 3 na dworcu PKP w Stargardzie. Peron ten był przez kilka ostatnich lat modernizowany. Od dzisiaj pasażerowie korzystają z odnowionego peronu 3, na który zajeżdżają już pociągi.

Na peron 3 można dojść zarówno od peronu 1, jak i od strony Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego przy ulicy Towarowej. Po obu stronach przejścia zostały wytyczone po czynnych torach. Apelujemy więc do mieszkańców, by pamiętali o bezpieczeństwie. Przejścia zostały wytyczone tkw. labiryntami, które wymuszają co kilka materów zmianę kierunku ruchu i powodują, że trzeba być uważnym i bacznie obserwować trasę.

Podpytaliśmy dzisiaj osoby, które szły nowym przejściem na peron 3, co sądzą o takim oznakowaniu.

– To dobrze, że są te labirynty, dzięki temu nie wchodzi się bezpośrednio na tory – usłyszeliśmy w odpowiedzi.

Ważne zmiany

Od 29 października:

  • oddanie do użytku peronu numer 3
  • uruchomienie dojścia do peronów numer 1 i 3 od strony ulicy Dworcowej przy budynku Sekcji Eksploatacji PLK SA i Lokalnego Centrum Sterowania oraz od strony Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego przy ulicy Towarowej
  • zamknięcie peronu numer 2
  • zamknięcie dojścia do peronu numer 2 pod torami i po szynach od strony parkingu Park&Ride przy ulicy Barnima

Od 29 października do 11 listopada:

  • przy peronie nr 3 będą zatrzymywały się pociągi jadące na i z linii kolejowej nr 351 (dla pociągów regionalnych jest to kierunek Krzyż/Poznań).
  • pociągi jadące na i z linii kolejowej nr 202 (dla pociągów regionalnych jest to kierunek Koszalin/Słupsk, Szczecinek, Piła), będą zatrzymywały się przy peronie nr 1
Stacja Stargard organizacja ruchu 29.10 11.11.
Grafika PKP PLK

Od 12 listopada 2023 roku:

  • wyłączenie z eksploatacji dla pasażerów peronu 1
  • wszystkie pociągi pasażerskie będą zatrzymywały się przy peronie 3
Stacja Stargard organizacja ruchu od 12.11.
Grafika PKP PLK