Patrycja Mróz
Patrycja Mróz z rodziną, Fot. Emilia Chanczewska

Patrycja Mróz: dopiero się rozkręcam! Nowa wystawa w Bramie

W każdy ostatni czwartek miesiąca Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych Brama zaprasza do swojej galerii w Bramie Wałowej na wernisaż nowej wystawy. Od dziś swoje prace eksponuje tam stargardzianka Patrycja Mróz, miłośniczka przyrody i świata baśni.

Zapowiadaliśmy dzisiejsze wydarzenie w Bramie: Malarstwo stargardzianki Patrycji Mróz na nowej wystawie Bramy

Autorkę prac oraz przybyłych gości powitała Ludmiła Sabadini, prezes Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych Brama. Prezes Ludmiła Sabadini wystawę otworzyła wspólnie z dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego w Stargardzie Małgorzatą Wójcik-Bąk.

Patrycja Mróz to absolwentka Liceum Plastycznego w Szczecinie oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Jej zawód wyuczony oraz wykonywany, to architekt krajobrazu.
Artystka, która najchętniej tworzy w technice akwarela i sucha pastela, od 10 lat jest członkinią SSMSP Brama. Inni Bramowicze podkreślali jak bardzo się przez ten czas rozwinęła.

Ja dopiero się rozkręcam! – śmieje się Patrycja Mróz. – Teraz mam więcej czasu na to, by tworzyć.

Patrycja Mróz zachwycała dziś nie tylko pięknymi pracami, ale także uśmiechem i dobrą energią. Na wernisażu towarzyszyli jej najbliżsi.

„Magia przyrody” to trzecia indywidualna wystawa Patrycji Mróz. Jej prace oglądać można było w Ińsku, w Kamieniu Pomorskim. Miała także wspólną wystawę z inną stargardzką artystką malarką, Bożeną Smółką oraz brała udział w wielu wystawach zbiorowych w naszym regionie, a także w Niemczech.

Szczęśliwą posiadaczką wylosowanej pracy Patrycji Mróz stała się dziś miłośniczka sztuki, stargardzianka Teresa Trybel.

Dzisiejszy wernisaż muzyką na żywo uprzyjemnił stargardzki wokalista i gitarzysta Andrzej „Kokos” Kosko.

Kolejna wystawa planowana przez SSMSP Brama to także prace autorstwa młodej stargardzianki. Tym razem będą to akwarele Marty Kacpury. Wernisaż odbędzie się 29 września, o godzinie 18. Wstęp do Galerii Sztuki Brama jest wolny.