Paweł Sawicki przed startem w Erzbergrodeo w Austrii
Fot. ze zbiorów Pawła Sawickiego

Paweł Sawicki spełnia marzenie. Będzie reprezentował Stargard w mistrzostwach świata Erzbergrodeo

Projekt 39. Pod takim hasłem Paweł Sawicki przygotowywał się do mistrzostw świata w hard enduro Red Bull Erzbergrodeo w Austrii. Startuje w tych zawodach w roku 2023, w którym obchodzi 39 urodziny. Stąd taka nazwa projektu.

Paweł Sawicki z klubu Moto Boyz Stargard, ma już przygotowania za sobą. Lada dzień spełni swoje marzenie. Od piątku, 9 czerwca, będzie na trasie na swoim motocyklu. Czas na finał Projektu 39!

– Wszystko już spakowane, motocykl gotowy, forma także – napisał nam Paweł Sawicki dzisiaj wieczorem, kilka godzin przed wyjazdem do Austrii. – Ostatnie szlify i ruszamy na wyjazd życia. Mistrzostwa świata Erzbergrodeo w Austrii to najtrudniejsze zawody Hard Enduro na świecie. 1300 zawodników z całego świata, a wśród nich ja, pierwszy w historii stargardzianin na motocyklowych mistrzostwach świata!

Paweł Sawicki przed startem w Erzbergrodeo
Fot. ze zbiorów Pawła Sawickiego

W nocy ze środy na czwartek, o godzinie 2, Paweł Sawicki wyruszy ze Stargardu do Austrii. Z naszego kraju wjedzie do Niemiec, a stamtąd dotrze do Austrii. W czwartek rano powinien być na miejscu. Czwartek w Austrii nie będzie dniem odpoczynku.

– Jeden dzień zajmie nam dojazd i przygotowanie maszyny na piątek, czyli pierwszy dzień prologu, który jest bardzo szybki – podkreśla stargardzianin. – 500 rajderów dostaje się do ścisłego finału, niedzielnego wyścigu głównego. Sobota to jeszcze druga szansa na poprawę prologu, gdyby w piątek nie wszystko poszło po mojej myśli.

Lista startowa Red Bull Erzbergrodeo
Paweł Sawicki na liście startowej zawodów. Zrzut ekranu redbullerzbergrodeo.com

Paweł Sawicki podkreśla, że mistrzostwa świata Red Bull Erzbergrodeo w Austrii to najtrudniejsza runda całego cyklu rajdów organizowanych przez międzynarodową organizację FIM. Udział w tych zawodach to spełnienie marzenia stargardzianina. Jak mówi, daleko mu do zawodowca, więc nie jedzie tam po najwyższe cele. Chce jak najlepiej się ścigać pośród najlepszych zawodników enduro, zebrać ogromne doświadczenie, a przy tym dobrze się bawić. Nie jest łatwo zrealizować takie marzenie, także ze względu na duże koszty startu i przygotowań do zawodów.

– Dziękuję firmom, które mi zaufały i wspomogły w tak szalonym wydarzeniu – mówi Paweł Sawicki.

Paweł Sawicki przed startem w Erzbergrodeo
Fot. ze zbiorów Pawła Sawickiego

Paweł Sawicki będzie w Austrii reprezentował Racing Enduro Team by 24MX. Drugim reprezentantem tego klubu będzie Bartosz Klepacz ze Szczecina. Stargard.News będzie relacjonował start stargardzianina w Austrii. Trzymamy kciuki!