palm sunday
pixabay.com

Po Stargardzie, w Niedzielę Palmową, przejdą dwa „marsze dla Jezusa”

Pierwszy wyruszy w niedzielę 24 marca 2024 roku, o godzinie 9.45, sprzed SP 4 przy ul. Wielkopolskiej. Drugi o 10.30, sprzed MDK przy ulicy Portowej. A już jutro odprawiona będzie wieczorna droga krzyżowa przez miasto.

Już za tydzień – Niedziela Palmowa. Dzieci zapraszamy do udziału w Marszu dla Jezusa, który wyruszy o 9.45 spod Szkoły Podstawowej nr 4. Przed każdą Mszą św. w tym dniu młodzież z wolontariatu będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane palmy (dostępne także przed SP4). Niech wybrzmi w tym dniu radosne Hosanna! – informuje i zachęca Rzymskokatolicka Parafia pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie.

Marsz nr 2 organizuje Parafia pw. św. Józefa w Stargardzie, która informuje:

Jak co roku w Niedzielę Palmową zapraszamy na Marsz dla Jezusa. Spotykamy się na placu przy Młodzieżowym Domu Kultury o godz. 10.30 skąd wyruszymy do kościoła na Mszę św. o godz. 11.00. Zachęcamy także wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie na wykonanie palmy wielkanocnej. Konkurs obejmuje 2 kategorie: największa i najpiękniejsza. Prace będą oceniane podczas Marszu dla Jezusa. Nagrody przyznamy na zakończenie Mszy św. o godz. 11:00.

__________________________________________

A już jutro, we wtorkowy wieczór (19.03), parafia przy kościele św. Jana zaprasza na drogę krzyżową przez miasto, ze świecami. Jej intencje, to Ojczyzna i pokój na świecie. Mają ją poprowadzić przedstawiciele grup parafialnych. Rozpocząć się ma o godzinie 19.30 przy Bramie Pyrzyckiej. Trasa prowadzi wałami do placu przy kościele, gdzie odprawiony będzie Apel Jasnogórski.

__________________________________________

O wyjaśnienie znaczenia Niedzieli Palmowej prosimy AI. Oto odpowiedź ChataGPT:

Niedziela Palmowa jest świętem chrześcijańskim obchodzonym w kościele katolickim oraz wielu innych wyznaniach chrześcijańskich. Upamiętnia uroczyste wejście Jezusa do Jerozolimy przed jego śmiercią i zmartwychwstaniem, które miały miejsce według relacji ewangelicznych. Według Ewangelii, ludzie witając Jezusa, rozłożyli na drodze jego przybycia swoje odzienie oraz gałązki palmowe, co stało się symbolem jego królewskiego przyjęcia.

W Niedzielę Palmową, w kościele katolickim, odprawiane jest nabożeństwo poświęcenia palm, a także procesje, podczas których wierni niosą palmy lub gałązki drzew. Palmy są zachowywane w domach jako znak błogosławieństwa i ochrony. Niedziela Palmowa to początek Wielkiego Tygodnia.