Suchań droga
Suchań, fot. Stargard.News

Policjanci z Suchania zatrzymali drogowego recydywistę

44-latek kierował fordem mimo ciążących na nim trzech sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Jakby tego było mało, okazało się że jest pijany.

– Policjanci z Posterunku Policji w Suchaniu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym fordem – informuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Mężczyzna podczas interwencji zachowywał się bardzo nerwowo. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało, że w ogóle nie powinien kierować, gdyż ma trzy aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydane przez sąd. To jednak nie powstrzymało go przed popełnieniem kolejnego przestępstwa.

Kierowca forda został też sprawdzony przez policjantów alkotesterem.

– Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec powiatu stargardzkiego jest nietrzeźwy – relacjonuje asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Nie umiał wytłumaczyć się z nieodpowiedzialnego zachowania. Zatrzymany przez policjantów 44-latek będzie tłumaczył się przed sądem.

Mężczyzna został doprowadzony na komendę policji do przeprowadzenia z nim dalszych czynności.

– Teraz odpowie za popełnienie ponownie tego samego przestępstwa, którego górna granica kary wynosi do 5 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu stargardzkiego odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości – dodaje asp. Justyna Siwarska.