zatrzymał pijanego kierowcę
Fot. KPP Stargard

Policjant z Chociwla zatrzymał pijanego kierowcę ciężarówki

Kierownik Posterunku Policji w Chociwlu jadąc na służbę zauważył kierowcę ciężarowego forda, który nie utrzymywał prostego toru jazdy. Jechał całą szerokością jezdni. Dzięki szybkiej reakcji policjanta udało się w porę zatrzymać nieodpowiedzialnego kierowcę.

Badanie wykazało, że zatrzymany kierował ciężarówką mając prawie promil alkoholu. Odpowie za to przed sądem.

– St. asp. Rafał Czyż jadąc na służbę Drogą Krajową nr 20 w kierunku miejscowości Chociwel zwrócił uwagę na mężczyznę jadącego pojazdem ciężarowym, który nie zachowywał prostego toru jazdy, wielokrotnie przejeżdżał oś jezdni i wjeżdżał na przeciwległy pas ruchu – informuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Kierujący wykonywał nagłe i niebezpieczne manewry stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Policjant widząc to szybko powiadomił dyżurnego KPP Stargard i cały czas jechał za ciężarówką szukając okazji do jej bezpiecznego zatrzymania.

– Mundurowy chcąc zapobiec potencjalnej tragedii na drodze, wykorzystał dogodny moment i gdy tylko pojazd zwolnił zajechał mu drogę zmuszając kierowcę do zatrzymania – relacjonuje asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany na ulicy Dworcowej w Chociwlu. Przypuszczenia funkcjonariusza okazały się słuszne. Gdy tylko otworzył drzwi od strony kierowcy, poczuł woń alkoholu. Badanie wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna za swoje bezmyślne i skrajnie niebezpieczne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

Szybka i zdecydowana reakcja policjanta zapobiegła tragedii na drodze.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard