Akcja stargardzkiej policji
Fot. Grzegorz Drążek

Pościg policyjny pod Stargardem. Uciekał na motorowerze, a później pieszo

54-letni mężczyzna odpowie za to, że nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

O wczorajszym zdarzeniu na terenie powiatu stargardzkiego poinformowała dzisiaj Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie.

– Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Klępino zauważyli kierującego motorowerem, którego tor jazdy wzbudził podejrzenie, że kierowca może prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu – wyjaśnia asp. Justyna Siwarska, rzeczniczka KPP Stargard. – Policjanci wydali kierującemu polecenie do zatrzymania się, jednak ten zignorował sygnały świetlne i błyskowe i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli więc za nim.

Jak relacjonuje Justyna Siwarska, mężczyzna po chwili zatrzymał się i porzucił motorower.

– Próbował uciekać pieszo, lecz szybko został zatrzymany – informuje asp. Justyna Siwarska. – Szybko okazało się, dlaczego 54-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego nie chciał spotkać się w tym dniu z mundurowymi. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, a także za jazdę w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard