Rafał Zając wybory
Plakat wyborczy z poprzedniej kampanii (wrzesień 2018), fot. E. Chanczewska

Prezydent miasta Rafał Zając: będę kandydatem na prezydenta Stargardu w wyborach 7 kwietnia

Dzisiaj, w czwartek 25 stycznia 2024 roku, przed godziną 17 Rafał Zając oficjalnie ogłosił swój ponowny start na stanowisko prezydenta miasta Stargard. Rafał Zając prezydenturę w Stargardzie sprawuje od kwietnia 2017.

Zobacz ROLKĘ, na której Rafał Zając ogłasza swój start w tegorocznych wyborach samorządowych.

Rafał Zając podkreśla, że w mieście panuje dobry klimat pozytywnej, profesjonalnej, pełnej zaangażowania współpracy.

– Stawiam sobie za ambitny cel budowanie dobrych relacji, atmosferę współpracy w zespole, ogromnie tym się cieszę i czerpię z tego niesamowitą siłę nawet wtedy, kiedy jest trudno, kiedy nie ma przerwy w pracy – mówił na spotkaniu podsumowującym miniony rok prezydent Stargardu Rafał Zając. – Nie mam wątpliwości, że Stargard zaczyna się wyróżniać wśród średniej wielkości miast w Polsce. Wykonaliśmy milowy krok. Stargard ma wiele obszarów, którymi może się szczycić. Świadczą o tym różnego rodzaju rankingi, w których Stargard zajmuje coraz wyższą pozycję. To ogromna radość, ale i wyzwanie. Zbudowaliśmy bazę organizacyjną, finansową, by móc zainwestować kolejne miliony złotych i zrealizować wiele dużych projektów. Przeznaczymy na nie około pół miliarda złotych. Stargard na to stać, by stał się wyróżniający, konkurujący usługami, jakością życia, z dużymi miastami – jestem o tym przekonany. Jesteśmy w przełomowym momencie dzięki rozwojowi gospodarczemu, pracy której kierunek wyznaczył śp. prezydent S. Pajor, a my tego nie zepsuliśmy. Robiliśmy wszystko, by konsekwentnie ten rozwój gospodarczy prowadzić. W perspektywie ostatnich kilku lat w Stargardzie pojawiło się kilka tysięcy nowych miejsc pracy. W parkach przemysłowych widać nowe hale. A w tym roku, w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii, będzie widać budowę trzech nowych, potężnych fabryk, każda o skali nakładów ok. 50 mln euro. Będzie też rozbudowa, reinwestycja tych, którzy kiedyś zdecydowali się swój biznes zlokalizować w Stargardzie. Dlatego moim zdaniem musimy mieć usługi, które stawiają Stargard w czubie miast, dając usługi wysokie, porównywalne z dużymi miastami, by móc z tego rozwoju gospodarczego skorzystać. Musimy zrobić wszystko, by miasto swoją jakością życia pozwalało mieszkańcom – szczególnie młodym – świadomie dokonywać wyboru, że tu chcą zostać, tu mają szansę na pracę, na rozwój, na realizację ambicji. To miasto już dziś jest magnesem. Jakość życia powoduje, że wiele osób, pracujących w parkach przemysłowych, świadomie wybiera Stargard i okolice jako miejsce zamieszkania.

Biografia prezydenta Rafała Zająca:

Rafał Zając urodził się w 1975. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Szczecińskim i studia podyplomowe z zakresu organizacji pomocy społecznej i pracy socjalnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Od 1999 r. pracuje w Urzędzie Miejskim w Stargardzie. Na początku był młodszym referentem. W 2001 r. został naczelnikiem wydziału spraw społecznych. W 2006 r. prezydent Sławomir Pajor powołał go na stanowisko zastępcy prezydenta miasta. Przez 4 lata odpowiadał za sprawy społeczne. Później (w 2014 r.) zajął się kwestiami gospodarki komunalnej i budżetowej.

W kwietniu 2017 roku – w związku ze śmiercią dotychczasowego prezydenta – wziął udział w przedterminowych wyborach, w których pokonał dwoje kontrkandydatów. W wyborach w 2018 roku zwyciężył w pierwszej turze z poparciem 82,38%.

(za stargard.eu)

Prywatnie mąż Katarzyny oraz tata trójki dzieci, dwóch córek i syna. Znany z zamiłowania do aktywnego trybu życia – bieganie, rower, spacery z psem.