wybita szyba
pixabay.com

Przemoc domowa w Stargardzie. Rzucał kamieniami w okno

Sprawca uporczywego nękania oraz znęcania się stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Stargardzie zakończyła się skierowaniem aktu oskarżenia do sądu. Sprawcy grozi surowy wyrok.

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono uporczywe nękanie połączone z kierowaniem gróźb karalnych oraz naruszaniem miru domowego – informuje dziś prokurator Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – W toku postępowania ustalono, iż podejrzany od 2022 r. do grudnia 2023 r. w Stargardzie uporczywie nękał pokrzywdzoną – swoją małżonkę, z którą pozostawał w separacji, poprzez wielokrotne wizyty w jej miejscu zamieszkania oraz nie opuszczaniu go mimo jej żądania. Nadto rzucał kamieniami w okno mieszkania. Wielokrotnie też wykonywał połączenia telefoniczne i wypowiadał pod adresem pokrzywdzonej groźby karalne, wzbudzając u uzasadnione poczucie zagrożenia.

Żona nie była niestety jedyną ofiarą przemowcowca…

Jednocześnie sprawca znęcał się nad małoletnią córką, znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, obwiniając ją o rozpad związku małżeńskiego, naruszał jej nietykalność cielesną, niszczył telefony oraz groził wyrzuceniem z balkonu – dodaje prok. Piotr Wieczorkiewicz.

Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy, tymczasowy areszt, ale w ramach innego postępowania karnego.

– Podejrzany 40-latek nie przyznał się do zarzucanych mu czynów – informuje rzecznik prokuratury w Szczecinie. – Uprzednio był wielokrotnie karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa – groźby karalne – grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat, zaś za znęcanie się – kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.