Sąd Rejonowy
Akt oskarżenia rozbojarza z Suchania trafił do Sądu Rejonowego w Stargardzie, fot. Emilia Chanczewska

Skradzione jedzenie zjadł, pieniądze wydał, dokumenty spalił w piecu. Sprawa stargardzkiej prokuratury

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o dokonanie rozboju. Doszło do niego 22 stycznia 2024 roku, w centrum Suchania.

Jak ustalono, w dniu 22 stycznia 2024 r., u zbiegu ulic Plac Rynek i Kardynała Augusta Hlonda w Suchaniu pokrzywdzona po wyjściu ze sklepu, umieściła w wózku zakupowym torbę z portfelem oraz kupionymi produktami – informuje dziś prokurator Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Gdy przechodziła obok budynku OSP w Suchaniu, podjechał do niej na rowerze mężczyzna, który popchnął ją, a następnie zaczął szarpać torbę z zakupami. Po wyrwaniu torby, sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Napadnięta kobieta straciła zakupy spożywcze, portfel z pieniędzmi i dokumentami. Ponadto doznała stłuczenia prawej ręki oraz otarć naskórka.

W wyniku sprawnego działania stargardzkich policjantów sprawca został ustalony i zatrzymany na następny dzień. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

– Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu – kontynuuje prok. Piotr Wieczorkiewicz. – Wyjaśnił, że skradzione produkty spożywcze zjadł lub wyrzucił, pieniądze przeznaczył na własne potrzeby, zaś dokumenty spalił w piecu. Był uprzednio wielokrotnie karany i działał w warunkach recydywy.

Jak informuje prokurator, za zarzucone oskarżonemu przestępstwo grozi kara od 2 do 12 lat więzienia. W wypadku działania w warunkach recydywy, sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.