Karolina Olszowy
Karolina jest po poważnej operacji i wymaga pilnej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna, fot. prywatne

Ręce na pokład i cała naprzód dla Karoliny! Brakuje niecałe 7000 zł

Natrafiliśmy w internecie na historię 12-latki ze Stargardu, która po trudnej operacji ortopedycznej musi ćwiczyć na specjalistycznym urządzeniu – lokomacie. Turnus z takimi ćwiczeniami jest bardzo drogi, przerasta możliwości finansowe stargardzkiej rodziny. W ich imieniu prosimy o wsparcie!

Karolina ma mózgowe porażenie dziecięce, który objawia się zespołem mnogich wad wrodzonych i niedowładem spastycznym czterokończynowym.

– Karolina ma 12 lat, jest dzieckiem niepełnosprawnym, choruje na rzadką chorobę metaboliczną – mnogie wady wrodzone, z hipotonią (niedociśnieniem tętniczym) i drgawkami typu 3, spowodowanymi niedoborem genu PIGT – opisuje Joanna Olszowy, mama dziewczynki. – W styczniu przeszła operację ortopedyczną, 4 tygodnie spędziła w gipsach, praktycznie od pachwin po czubki palców u stóp. Mamy zalecony udział w turnusie rehabilitacyjnym, byłby to nasz pierwszy taki turnus. Do tej pory korzystałyśmy z rehabilitacji stacjonarnej w Stargardzie. W związku z tym, że jest po operacji, wskazane byłyby ćwiczenia na specjalnym urządzeniu zwanym lokomatem.

Cena takiego turnusu jest bardzo wysoka, wynosi aż 12 500 zł za 14 dni. Mimo dofinansowania z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i tego, co już udało się uskładać, brakuje jeszcze prawie 7000 złotych.

Rodzina była zmuszona założyć zbiórkę na brakującą kwotę. Tutaj możesz ją wesprzeć: Na turnus rehabilitacyjny dla Karoliny

Można też dołączyć do fanpage’a na Facebooku: Karolina-moja droga po lepsze jutro

Można też przekazać 1,5% podatku dla Karolinki Olszowy ze Stargardu:

Procent Karolina