Roksana Ogrodnik

Roksana z ekonomika wygrała regionalny etap konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”

Co to jest praca zdalna? Ile wynosi płaca minimalna? Na te i 33 inne pytania musieli odpowiedzieć uczestnicy zachodniopomorskiej edycji konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Z trudnym testem najlepiej poradziła sobie stargardzianka Roksana Ogrodnik.

60 osób z całego województwa brało udział w regionalnym etapie konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Najlepsza okazała się uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie Roksana Ogrodnik. Wkrótce czeka ją ogólnopolski finał w Centrum Nauki Kopernik.

Autorami zadań byli nadinspektorzy pracy: Karolina Zysk oraz Maciej Kwiatkowski. W jury zasiadał również Konrad Pachciarek, Okręgowy Inspektor Pracy w Szczecinie. Do stolicy regionu, a konkretnie Pałacu Młodzieży przyjechali uczniowie z niemal każdego zakątka województwa: od Barlinka, przez Koszalin, Wałcz, Szczecinek. Ostatecznie tajniki prawa pracy oraz bhp próbowało rozwikłać sześćdziesięciu śmiałków (dwoje, niestety, pokonała tego dnia choroba). Wśród konkursowiczów nie zabrakło także laureatów z poprzednich lat, co ciekawe wygrała Roksana Ogrodnik, która dwa lata temu zajęła trzecie miejsce.

Jednak aby wyłonić zwyciężczynię potrzebna była dogrywka. Znalazły się w niej trzy uczennice z taką samą, najwyższą liczbą punktów. Dodatkowa runda oznaczała napisanie kolejnego testu, w którym – w przypadku takiej samej punktacji – kolejnym kryterium byłby czas rozwiązania. Ostatecznie I miejsce zajęła Roksana Ogrodnik (opiekun Sylwia Czubala) z Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie.

Ogólnopolski finał odbędzie się już 23 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik. W Warszawie do rozwiązania będzie test składający się aż z pięćdziesięciu pytań (odpowiedzi wielokrotnego wyboru).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

INFORMACJA PRASOWA, oprac. (ech)