wypadek chociwelka

Śmiertelny wypadek na „chociwelce”. Zderzyły się dwa auta. Nie żyje mężczyzna, dwie osoby ranne trafiły do szpitala

Dziś około godziny 7.30 doszło do tragicznego wypadku na 2 kilometrze drogi wojewódzkiej nr 142 Szczecin – Chociwel, tzw. „chociwelce”. Nie żyje jeden z uczestników zdarzenia. Jeden pas ruchu jest przejezdny.

Na ratunek pojechali strażacy z Żarowa, Sowna, Stargardu, ze Szczecina. Także pogotowie ratunkowe. Lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działa tam stargardzka policja. Ze względu na to, że jest to wypadek śmiertelny, będzie też prokurator.

– O godzinie 7.38 mieliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym na wysokości Wielichówka za Cisewem – mówi (przed godziną 8) kpt. Rafał Matysik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. – Dwie osoby są zakleszczone. Na miejscu jest straż pożarna ze Stargardu, OSP Żarowo, OSP Sowno, jednostka straży ze Szczecina, ratunkowy śmigłowiec LPR i policja.

– Policja działa na miejscu poważnego zdarzenia drogowego na DW 142, ustalane są jego okoliczności – potwierdza asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych, marki renault i toyota. W jego wyniku kierujący renaultem poniósł śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Nie udało się uratować życia starszego mężczyzny, biorącego udział w wypadku, a dwie inne osoby ranne trafiły do szpitala.

– 71-letni mężczyzna nie żyje, był reanimowany, niestety nie udało się przywrócić akcji serca– mówi Paulina Heigel, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – Dwie osoby trafiły do szpitala, 46-letni mężczyzna z urazem klatki piersiowej, miednicy i kończyny dolnej oraz 48-letnia kobieta z urazem klatki piersiowej i urazem dłoni.