stargard i news foto

Stargard.News ma rok. Świetnie, że jesteście z nami!

Równo rok temu, 26 maja 2022 roku, ogłosiliśmy start serwisu internetowego Stargard.News. Po 12 miesiącach możemy powiedzieć, że ten projekt się udał!

Dziękujemy Wam, drodzy nasi czytelnicy, że jesteście z nami, że postawiliście na nas, że nam kibicujecie. My dajemy Wam dużo lokalnych, stargardzkich informacji. Prezentujemy bardzo różną tematykę artykułów. Jest i poważnie i zabawnie. Poruszamy trudne, nieraz szokujące i oburzające tematy, ale i luźne, radosne, pozytywne. Dużo się u nas dzieje i tak pozostanie. Zapraszamy do dalszej lektury.

Stargard.News w liczbach:

  • Na maksa lokalni – to hasło przyświeca nam od początku. Portal Stargard.News ma 10 kategorii tematycznych. Wszystkie stargardzkie.
  • Na portalu Stargard.News opublikowaliśmy dotychczas 2016 artykułów.
  • Na fanpejdżu Facebook/Stargard.News obserwuje nas 9058 osób (dane na 26.05.2023 r. godz. 12).
  • Na fanpejdżu publikujemy średnio 9 postów dziennie plus relacje. Przez rok opublikowaliśmy ponad 3300 postów.
  • Już po 2 miesiącach od rozpoczęcia działalności byliśmy liderem w interakcjach z mieszkańcami wśród stargardzkich serwisów informacyjnych.

Nasze autorskie projekty

  • Stargard z pasją. Cykl artykułów o stargardzianach i ich pasjach. Artykuły publikujemy raz w tygodniu, w niedzielę. Były już 32 odcinki. Ich bohaterowie to osoby bardzo różnorodne, realizujące różne pasje. Wspólne dla nich jest to, że robią coś interesującego i z dużym zaangażowaniem. Cyklem tym udowadniamy, że w Stargardzie jest wiele osób z pasją!
  • Witamy na świecie. Kategoria bardzo lubiana przez czytelników. Prezentujemy w niej zdjęcia noworodków. Dzieciom często towarzyszą na zdjęciach rodzice, a także rodzeństwo i dziadkowie. Poszczególne miesiące mają osobne galerie fotografii.

Akcje społeczne

  • Razem ze stowarzyszeniem kibiców Spójni Stargard Pierwsza Brygada, Spójnią Stargard SSA i Miastem Stargard 11 września 2022 roku przygotowaliśmy festyn charytatywny połączony z prezentacją pierwszego zespołu PGE Spójni Stargard.
  • W grudniu 2022 roku razem z Gryf Taxi Stargard i Drukarnią WUSI Stargard prowadziliśmy zbiórkę darów dla psów i kotów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie. Na przełomie marca i kwietnia 2023 roku powtórzyliśmy taką akcję, razem z Gryf Taxi Stargard, Modehpolmo i Drukarnią WUSI Stargard.
  • 21 marca na oddziale stargardzkiego szpitala, na którym na świat przychodzą noworodki, odsłonięte zostało malarskie Drzewo Narodzin. Mieliśmy przyjemność być inicjatorami i organizatorami jego powstania. Fundatorem powstania drzewa był Rotary Club Stargard, a autorką artystka malarka Patrycja Mróz.

Dziękujemy

Cieszymy się, że nasza praca jest zauważana. Za każdą pochwałę wyczytaną w internecie, za każde miłe słowo usłyszane na ulicy, za każdy sms czy mail informujący, że podjęty temat ma pozytywny finał – dziękujemy Wam. Dziękujemy także za Wasze zaangażowanie w działalność Stargard.News. Za newsy, zdjęcia, filmiki.

Podziękowania należą się także dla naszych współpracowników Rafała Grzejszczyka (webmaster), Jana Balewskiego (foto), Sebastiana Drążka (twitter, artykuły), Sławka Alexa (historyczne i aktualne foto i wideo).

Emilia Chanczewska, Grzegorz Drążek