zatrzymanie w Szczecinie
Fot. KPP Stargard

Stargardzcy poszukiwacze na działkach w Szczecinie zatrzymali 41-latka z Pyrzyc

Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego stargardzkiej komendy zatrzymali w Szczecinie 41-latka poszukiwanego listem gończym. Poszukiwany był do odbycia kary półtora roku więzienia, gdzie już trafił.

– Funkcjonariusze nie ustają w działaniach związanych z ustalaniem miejsc pobytu i zatrzymywaniem osób poszukiwanych, które próbują zwieść organy ścigania, by uniknąć ciążącej na nich kary pozbawienia wolności. Szereg czynności procesowych, wzmożona praca operacyjna, a także pozyskane informacje o różnych miejscach pobytu zaginionych i ukrywania się przestępców umożliwia ujawnienie oraz zatrzymanie takich osób, a następnie w razie potrzeby zgodnie z decyzją sądów lub prokuratur doprowadzeniem do stosownych instytucji bądź placówek – przypomina dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – I tak było w przypadku 41-letniego mieszkańca Pyrzyc, którego zatrzymali stargardzcy poszukiwacze. Kiedy nie stawił się do odbycia kary pozbawienia wolności sąd wydał za nim list gończy. W ostatnich dniach policjanci ustalili, że mężczyzna przebywa na terenie ogródków działkowych w Szczecinie, gdzie został zatrzymany.

Pyrzyczanin miał do odbycia karę 1,5 roku więzienia. Był też poszukiwany przez prokuraturę.

– Dzięki takim działaniom sprawy prowadzone wobec osób poszukiwanych znajdują swój finał, a sprawcy przestępstw odpowiedzą za swoje postępowanie – podkreśla asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.