cannabis
pixabay.com

Stargardzka prokuratura oskarża 60-latka o uprawę nielegalnego zioła i posiadanie innych narkotyków

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia wobec mężczyzny, u którego w dniu 4 sierpnia 2023 roku, w garażu, znaleziono wytworzone przez niego znaczne ilości środka odurzającego w postaci ziela konopi innych niż włókniste, o wadze 760 gramów oraz substancję psychotropową w postaci 47 g amfetaminy i 0,6 g MDMA.

– Nadto ustalono, że sprawca prowadził uprawę roślin w postaci 24 krzewów konopi innych niż włókniste, z których był w stanie wytworzyć około 500 działek handlowych narkotyku – poinformował dziś prokurator Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

U 60-letniego mężczyzny znaleziono urządzenia służące do uprawy marihuany: lampy, wentylatory, środki ochrony roślin, nawilżacze powietrza.

– Wobec sprawcy, na wniosek prokuratora, został zastosowany izolacyjny środek zapobiegawczy, tymczasowe aresztowanie – dodaje prokurator Piotr Wieczorkiewicz. – Podejrzany 60-latek nie był uprzednio karany. W toku czynności procesowych przyznał się do zarzucanych czynów.

Za przestępstwo posiadania znacznej ilości środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, zaś za jego wytwarzanie kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.