szkoł Bud Tech w Stargard
W Zespole Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie

Strażnicy graniczni pokazują młodzieży, że warto służyć w ich formacji. Byli w budowlance i w nowym ogólniaku w Stargardzie

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Szczecina, w ramach preorientacji zawodowej, cyklicznie przeprowadzają spotkania z maturzystami. Przybliżają im specyfikę formacji, opowiadają o swojej służbie i zachęcają do pójścia w ich ślady.

Mundurowi byli w szczecińskich szkołach, a także w stargardzkim Zespole Szkół Budowlano-Technicznych i Liceum Ogólnokształcącym nr 2 im C.K. Norwida. Spotkali się też z młodzieżą w Gryfinie.

– Funkcjonariusze przybliżyli uczniom możliwości kariery w Staży Granicznej oraz omówili perspektywy zawodowe w Morskim Oddziale Straży Granicznej – informuje Tadeusz Gruchalla, rzecznik Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. – Młodzież miała okazję dowiedzieć się więcej o wymaganiach rekrutacyjnych, szkoleniach, zakresie obowiązków oraz różnorodności ścieżek kariery oferowanych przez Straż Graniczną. Funkcjonariusze podkreślali znaczenie ich służby dla społeczeństwa. Zainteresowanych zachęcali, aby swoją przyszłość zawodową związali ze Strażą Graniczną.

Nabór chętnych do służby Morski Oddział Straży Granicznej prowadzi nieprzerwanie. Dokumenty aplikacyjne można składać w Komendzie MOSG w Gdańsku oraz w jednostkach Straży Granicznej w Świnoujściu, Rewalu, Szczecinie, Kołobrzegu, Darłowie, Ustce, Władysławowie, Elblągu i Krynicy Morskiej.

Dla kandydatów do służby w formacji z województwa zachodniopomorskiego Straż Graniczna organizuje pierwszy etap postępowania kwalifikacyjnego w Placówce Straży Granicznej w Szczecinie. Informacje na temat naboru zamieszczone są na stronie internetowej oddziału w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”.

O naborze można również porozmawiać dzwoniąc pod nr 58 524 24 24.

Dla usprawnienia rekrutacji powołano koordynatorów do spraw naboru do służby. Kandydaci z województwa zachodniopomorskiego mogą kontaktować się pod numerem tel. 797 960 123, z pozostałych województw pod numerami: 797 337 256 i 721 961 599.

Nowością dla przyszłych funkcjonariuszy jest możliwość podjęcia w ramach służby studiów w Wyższej Szkole Straży Granicznej w Koszalinie. Po 3 latach nauki absolwenci uzyskują tytuł licencjata i stopień młodszego chorążego Straży Granicznej.

INFORMACJA PRASOWA, oprac. (ech)