Marcel Burghardt
Mistrz Ryszard Baloń i jego uczeń Marcel Burghardt, fot. MDK Stargard

Sukces Marcela z Pracowni grafiki MDK Stargard

Zdolny uczeń „nowego ogólniaka” i podopieczny emdeku pasjonuje się nie tylko grafiką. Zajmują go także tatuaże i projektowanie wnętrz. Swoją przyszłość wiąże z architekturą.

Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie właśnie poinformował na swoim Facebooku: Kochani! To jest niesamowite, co ta nasza Pracownia grafiki warsztatowej wyrabia. Po nagrodzie Pro Arte dla mistrza Ryszarda Balonia, dziś nadeszła pilna depesza, o kolejnym sukcesie naszych grafików, tym razem na XXIII Międzynarodowym Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży – Toruń 2023, gdzie nagrodę za swoją pracę otrzymał 17-letni Marcel Burghardt. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

Marcel Burghardt to na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Stargardzie.

– Na zajęcia grafiki warsztatowej uczęszczam do MDK, gdzie moim prowadzącym jest pan Ryszard Baloń, któremu dużo zawdzięczam – podkreśla Marcel Burghardt. – Samej grafiki uczę od grudnia 2022 roku. Przez ten czas wykonałem 5 grafik, które w głównej mierze były przeznaczone bliskim mi osobom, wykonuje je w technice C8, czyli suchorycie. Aktualnie szkolę się w technice tatuażu i architekturze wnętrz. Mam nadzieję dostać się na studia w Poznaniu związane z architekturą.