Wejście do sali baletowej w SCK
Wejście do sali baletowej w SCK. Fot. Emilia Chanczewska

Szczepienia w SCK. Bez skierowania i zapisów. Także dla Ukraińców

Jak informuje Urząd Miejski w Stargardzie, w piątek 7 października chętni mieszkańcy będą mogli przyjąć szczepionkę przeciwko koronawirusowi.

– To kolejna okazja do przyjęcia dowolnego preparatu przeciwko koronawirusowi, również najnowszej szczepionki Omikron BA.1 – czytamy w komunikacie na stronie internetowej miasta. – Na miejscu każdy chętny otrzyma preparat przeciwko koronawirusowi, zarówno pierwszą dawkę, jak i którąkolwiek z dawek przypominających.

Miejscy urzędnicy przypominają, że z bezpłatnych szczepień mogą korzystać także obywatele Ukrainy. Na miejscu muszą okazać dokument tożsamości.

Mobilny Punkt Szczepień będzie działał w sali baletowej Stargardzkiego Centrum Kultury (wejście od ul. Wojska Polskiego) od 12 do 16. Nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Urząd Miejski w Stargardzie

Ze strony internetowej UM Stargard

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami czwartą szczepionkę mogą otrzymać osoby powyżej 12 lat. Pomiędzy trzecią a czwartą dawką powinny być co najmniej 3 miesiące przerwy. W razie jakichkolwiek wątpliwości przed wizytą w mobilnym punkcie warto skonsultować się ze swoim lekarzem.