Wystawa w kolegiacie

Tak młodzi twórcy uwiecznili cenny stargardzki zabytek

W czwartek 8 września 2022 roku, o godzinie 17, w zabytkowych murach Kościoła Mariackiego rozpocznie się wernisaż wystawy pt. „730 lat stargardzkiej Kolegiaty”. Swoje prace zaprezentują na niej uczestnicy warsztatów plastycznych w Bramie, a także uczniowie czwórki.

W tym roku kościół pw. NMP Królowej Świata obchodzi jubileusz 730-lecia. Z tej okazji odbywa się wiele wydarzeń, między innymi wystaw plastycznych, na których w roli głównej występuje szacowny zabytek. Kolejna taka wystawa już jutro! Będzie na niej można zobaczyć efekty pracy młodych podopiecznych warsztatów plastycznych, które w Galerii Sztuki Brama prowadzi artystka malarka Żaneta Śniadek ze Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych Brama. Jednocześnie dostępna będzie wystawa pokonkursowa przygotowana przez Szkołę Podstawową nr 4 w Stargardzie, na której są prace dzieci ze stargardzkich przedszkoli oraz szkół, także poświęcone Kościołowi Mariackiemu.

Zaczęło się! Wystartowały obchody 730-lecia kolegiaty. Pierwsza jest wystawa grafik

W stargardzkim muzeum zgromadzono ponad 100 unikatowych artefaktów, związanych z kolegiatą

Wystawa w kolegiacie
SSMSP Brama

Zapraszamy wszystkich serdecznie w ten czwartek tym razem do Kolegiaty NMP o godzinie 17:00 na wystawę prac uczestników warsztatów plastycznych.

Brama Galeria Sztuki