obywatel jazz w Piwnicy TPS

Tribute to Grzegorz Ciechowski. Obywatel Jazz w Piwnicy TPS

Projekt Obywatel Jazz – utwory Ciechowskiego zagrają Radek Bolewski (wokal, perkusja) i Maciej Tubis (fortepian, syntezatory). Czwartkowy koncert w piwnicy pod ratuszem.

Zapraszamy do Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu na koncert, na którym utwory Grzegorza Ciechowskiego zagrają Radek Bolewski (wokal, perkusja) i Maciej Tubis (fortepian, syntezatory). Start: 4 maja (czwartek), godzina 18. Bilety po 45 zł można kupić w Centrum Informacji Turystycznej i Pod Galerią – informuje i zaprasza Mariusz Jankowski z Towarzystwa Przyjaciół Stargardu.

obywatel jazz

Ze strony artystów:

Bolewski & Tubis to wyjątkowy i oryginalny w skali kraju duet, Radosław Bolewski – wokal, perkusja oraz Maciej Tubis – fortepian i syntezator basowy. Ich muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie. Bolewski & Tubis ma na koncie doskonale przyjęty projekt „Obywatel Jazz” poświęcony twórczości Grzegorza Ciechowskiego z którym od 2021 roku koncertuje w wielu miastach Polski, m.in.: Radio 357 czy Dni Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu. Zespół wydał także dwie autorskie płyty: Lunatyk 2018 i Bez końca 2020, doskonale przyjęte przez publiczność i dziennikarzy muzycznych. (…) To właśnie koncerty i spotkania z publicznością dają nam najwięcej satysfakcji, a słuchacze mówią, że na scenie tworzymy tyle dźwięków, ile musiałby zagrać kwartet.(…) Duet otrzymał nagrodę w kategorii zespół roku 2018 w plebiscycie Plastry Kultury, a klip do utworu „Rozproszenie” znalazł się w finałowej piątce ubiegłorocznej edycji konkursu Video Music Awards w kategorii debiut.