King Spójnia Stargard w Szczecinie
Fot. Kibice PGE Spójni Stargard

Turniejowe derby dla PGE Spójni Stargard. King pokonany w Szczecinie

W finale memoriału imienia Romana Wysockiego PGE Spójnia Stargard pokonała Kinga Szczecin 98:97.

King Spójnia Stargard w Szczecinie
Fot. Kibice PGE Spójni Stargard

Memoriał im. Romana Wysockiego rozgrywany był od wczoraj w Netto Arenie Szczecin. Po piątkowych zwycięstwach, stargardzkiego zespołu nad pierwszoligową Kotwicą Kołobrzeg 94:65, a szczecińskiego klubu nad innym pierwszoligowcem Żakiem Koszalin 93:65, PGE Spójnia Stargard grała dzisiaj w finale turnieju z Kingiem.

W meczu o pierwsze miejsce pomiędzy klubami ekstraklasowymi górą stargardzki klub. Po pierwszej połowie prowadził wprawdzie King 52:47, ale na koniec spotkania to stargardzki zespół miał punkt więcej i zwyciężył 98:97.

Dziękujemy kibicom stargardzkiego klubu za przesłanie zdjęć z Netto Areny.

Już za kilka dni stargardzcy kibice będą mieli okazję zobaczyć w akcji swój zespół w meczach w Stargardzie. Od wtorku do czwartku w hali OSiR Stargard rozgrywany będzie Alu-Star Cup. W tym międzynarodowym turnieju zagrają PGE Spójnia Stargard, czeski Basketball Kolin, niemiecki Seawolves Rostock.

12 września stargardzki zespół zagra z klubem z Czech, 13 września zagrają ze sobą i kluby z Kolina i Rostocku, a 14 września PGE Spójnia zmierzy się z niemieckim zespołem. Spotkania rozpoczynać się będą o godzinie 18.30.