Sadowa
Tak ulica Sadowa wygląda dziś, fot. Grzegorz Drążek

Uff! Udało się wybrać wykonawcę przebudowy ulicy Sadowej w Stargardzie. To firma ze Szczecina

Mieszkańcy ulicy Sadowej dopytują w ostatnich dniach w naszej redakcji o dalszy los wyczekiwanego przez nich remontu ulicy Sadowej. Mamy dobrą informację! Otwarto dodatkowe oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie „Przebudowa ul. Sadowej w Stargardzie” i wybrano najkorzystniejszą.

Remont Sadowej pochłonąć ma około 8 milionów złotych. Kwota przeznaczona na sfinansowanie go to dokładnie 7 923 000 zł brutto. O szczegółach finansowania pisaliśmy w grudniowej publikacji:

20 lutego 2024 roku nie udało się wybrać odpowiedniej oferty.

21 marca br. Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie poinformował o otwarciu ofert dodatkowych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie: „Przebudowa ul. Sadowej w Stargardzie”.

Dziś do wykonawców, i do Stargard.News, trafiła informacja o wyborze najkorzystniejszej. Okazała się nią oferta szczecińskiej spółki Musing Bud. Ma na koncie m.in. budowę „układu dróg publicznych stanowiących dojazd do pętli tramwajowej przy ul. Turkusowej w Szczecinie”.

W dniu 22.03.2024 r. Zarząd Dróg Powiatowych skierował do wszystkich wykonawców zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty – informuje dziś Stargard.News Wiesław Bączkowski, kierownik Sekcji Technicznej w Zarządzie Dróg Powiatowych w Stargardzie. – Ofertę złożoną przez firmę MUSING BUD Sp. z o. o. Spółka Jawna ul. Sanatoryjna 5, Szczecin uznano za najkorzystniejszą. Proponowana kwota za wykonanie przebudowy ulicy Sadowej 7 819 608,88 zł.

Obecnie firma Musing Bud działa na stargardzkiej starówce, gdzie realizuje inwestycję „Przebudowa ulic na Starym Mieście w Stargardzie – polegająca na budowie kanalizacji deszczowej, zatoki autobusowej, parkingów, ścieżki rowerowej, przebudowie dróg, chodników, oświetlenia ulicznego oraz nasadzenia zieleni”.

TUTAJ zobacz przebudowany mostek na ulicy Kuśnierzy.