WOŚP KPP Stargard
Stargardzcy policjanci, Justyna Siwarska, Artur Krasucki i Dorota Biernikowicz, fot. KPP Stargard

W finale WOŚP w Stargardzie gra policja, morsy, biegacze, gra taxi i wiele innych gorących serc

W niedzielę 28 stycznia 2024 roku cały dzień w całej Polsce, także w Stargardzie, upłynie pod znakiem 32 już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ta olbrzymia charytatywna akcja w tym roku dedykowana jest chorującym na płuca.

„Płuca po pandemii”: zebranych pieniędzy zakupiony zostanie sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

W Stargardzie, jak co roku, głównym organizatorem wydarzenia jest Stargardzkie Centrum Kultury, a sztab WOŚP działa w stargardzkim Hufcu ZHP, który od tego roku znajduje się nie w ratuszu, ale w Książnicy Stargardzkiej przy ulicy Mieszka I 1. Scena finału WOŚP Stargard grać będzie na Rynku Staromiejskim, w godzinach 15.50-20.

32 finał WOŚP program

Zespół DICE: To już jutro! Dice zagra na WOŚP 2024 w Stargardzie na Rynku o 19:25!!! Będzie gorąco!!! Zapraszamy!!!

DICE WOŚP
Zespół DICE ze Stargardu

Stargardzki sztab zaprasza do wsparcia 2. Akcji dla Schroniska podczas 32. Finału WOŚP.

WOŚP akcja dla schroniska
Sztab WOŚP Stargard

Wiadomo już, że stargardzką zbiórkę zasili czek z budżetu miasta, w wysokości 10 000 zł, przekazany przez prezydenta Stargardu Rafała Zająca.

10 000 od prezydenta
Dyrektor SCK Joanna Tomczak i prezydent Stargardu Rafał Zając, fot. Maciej Dura-Pomarański/SCK

W Stargardzie do tegorocznego finału dołącza policja:

Stargardzcy policjanci grają z WOŚP

W najbliższą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra kolejny raz podczas finału. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie będą brać czynny udział w tym wydarzeniu. Dla mieszkańców przygotowali wiele atrakcji, m.in. pokaz stargardzkiej grupy „Cobra’’ czy zajęcia z technikiem kryminalistyki. Podczas 32 Finału zostaną zlicytowane przekazane przez komendę kalendarze ścienne i książkowe stargardzkiej policji – informuje asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.

W trakcie niedzielnej imprezy funkcjonariusze wszystkich pionów, w tym prewencji, kryminalnego nieletnich i ruchu drogowego zadbają o bezpieczeństwo, zarówno mieszkańców naszego miasta, jak również powiatu, gdzie odbywać się będą zbiórki pieniędzy oraz aukcje. W tym roku, stargardzcy policjanci, nie tylko chcą zadbać o bezpieczeństwo uczestników tegorocznej akcji ale również, podczas 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną zlicytowane przekazane przez komendę kalendarze ścienne i książkowe stargardzkiej policji. Podczas finału WOŚP na Rynku Staromiejskim stargardzcy policjanci wystawią swoje stoisko profilaktyczne, gdzie m.in. będą prowadzone działania związane z profilaktyką dotyczącą spożywania alkoholu czy zażywania środków odurzających. W tym celu policjanci wykorzystają także będące na ich wyposażeniu alkogole i narkogogle. Na Rynku Staromiejskim zarówno dzieci, jak i dorośli będą miały okazję usiąść za kierownicą radiowozu, z bliska obejrzeć policyjny motocykl oraz posłuchać, czym na co dzień zajmują się policjanci, a także zobaczyć policyjne wyposażenie. Odbędą się konkursy przygotowane dla najmłodszych. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzą prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. Najmłodsi oprócz wskazówek i materiałów profilaktycznych otrzymają elementy odblaskowe. Zarówno starszym, jak i młodszym funkcjonariusze będą tłumaczyć jak ważne jest, aby byli widoczni na drodze. Jedną z głównych atrakcji będą zajęcia z technikiem kryminalistyki, który przybliży zainteresowanym pracę śledczych i pokaże jak wygląda zabezpieczenie śladów kryminalistycznych. Swój pokaz zaprezentują również stargardzcy policjanci z nieetatowej grupy realizacyjnej „COBRA”. To będzie również doskonała okazja do obejrzenia środków przymusu bezpośredniego czy założenie policyjnego hełmu, tarczy, ochraniaczy i kamizelki – tzw „żółwia’’ – jak informuje KPP Stargard.

Nie zabraknie tradycyjnej kąpieli Miedwian:

WOŚP Stargard Miedwianie
WOŚP Stargard Miedwianie

Jak co roku koszykarze PGE Spójni Stargard wspierają WOŚP.

Zachęcamy wszystkich kibiców Biało-Bordowych do udziału w licytacjach. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy unikatowe gadżety klubowe: Piłka z autografami całej drużyny, koszulka z debiutanckiego sezonu w FIBA Europe Cup, kalendarz z autografami i przede wszystkim VOUCHER NA KARNET na sezon 2024/2025 z numerem 00001!

PGE Spójnia Stargard

Jak co roku także piłkarze Błękitnych wspierają WOŚP.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców już jutro w niedzielę na Rynek Staromiejski, gdzie ok. godziny 19:00 odbędą się licytacje m.in. koszulki meczowej Błękitnych, piłki z autografami zawodników i wielu innych gadżetów klubowych. Będziecie mogli równie spotkać naszych zawodników. Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. Do zobaczenia jutro.

KP Błękitni Stargard

OSiR Stargard zaprasza na 8. bieg dla Orkiestry.

WOŚP 2024 Bieg
8. bieg dla orkiestry

W stargardzkiej WOŚP zagrają też dwie korporacje taksówkarskie, które będą wozić wolontariuszy z puszkami.

Wsparcie w postaci rzeczy na licytacje płynie z wielu stron. M.in. od stargardzkiego Stowarzyszenia Godna Przyszłość.

Dary stargardzkiej WOŚP przekazali także stargardzcy więźniowie z OZ Stargard.