Straż Miejska na działkach
Fot. Straż Miejska w Stargardzie

W Stargardzie strażnicy miejscy i pracownicy socjalni pomagają bezdomnym

Dokładnie za 3 tygodnie, 22 grudnia, rozpocznie się kalendarzowa zima. W rzeczywistości jednak tegoroczna zima nadeszła dużo wcześniej. Ze względu na panujący mróz jest to najtrudniejszy okres dla osób bezdomnych. Pomoc niosą im miejscy strażnicy, pracownicy opieki społecznej. Reagować powinien każdy mieszkaniec.

– Temperatura poniżej zera, to zła wiadomość dla osób bezdomnych. Mając na uwadze ich życie i zdrowie strażnicy wraz z pracownikami MOPS od początku listopada monitorują miejsca przebywania osób bezdomnych – informuje Joanna Kufel, kierująca Referatem Prewencji w Straży Miejskiej w Stargardzie. – Najczęściej są to altany na ogrodach działkowych, pustostany oraz koczowiska. Ze względu na temperaturę, działania w tym tygodniu są nasilone. Osobom bezdomnym oferowana jest pomoc i przekazywane są informacje jak skorzystać z noclegowni, ogrzewalni czy schroniska.

Straż Miejska w Stargardzie apeluje, że zareagować powinien każdy, kto widzi osobę potrzebującą pomocy.

– Wystarczy na przykład zadzwonić na numer alarmowy Straży Miejskiej 986 – przypomina Joanna Kufel z SM Stargard. – Twoje zgłoszenie może uratować ludzkie życie.