Wypadek
Fot. OSP Sowno, archiwum

W wigilię spowodował drogowy wypadek, w którym ucierpieli ludzie i zwierzęta

Stargardzka prokuratura zakończyła skierowaniem aktu oskarżenia do sądu śledztwo w sprawie poważnego zdarzenia drogowego. Doszło do niego w minionym roku, w noc wigilijną.

– Prokurator rejonowy w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że 24 grudnia 2021 r. kierując samochodem osobowym marki hyundai nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania, którego skutkiem było zderzenie z innym uczestnikiem ruchu drogowego – poinformowała dziś Alicja Macugowska-Kyszka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Jak ustalono, w dniu 24 grudnia 2021 r., w godzinach wieczornych, podejrzany jadąc samochodem osobowym marki hyundai w kierunku Szczecina nie dostosował prędkości pojazdu do panujących warunków drogowych. W trakcie wykonywania manewru wyprzedzania innych pojazdów, podczas zmiany pasa ruchu na skutek niedostosowania prędkości pojazdu wpadł w poślizg, a następnie stracił nad nim panowanie zderzając się z jadącym w przeciwnym kierunku kierowcą samochodu osobowego marki ford.

Kierujący fordem doznał urazów klatki piersiowej, jego pasażerka m.in. złamania żebra i stłuczenia biodra.

– 37-letni podejrzany w przeszłości nie był karany sądownie. W chwili wypadku był trzeźwy – dodaje Alicja Macugowska-Kyszka. – Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wypadek relacjonował w Boże Narodzenie Grzegorz Drążek:

Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala po wypadku, do którego doszło w Wigilię na drodze wojewódzkiej numer 142 Szczecin – Chociwel. Wypadku nie przeżył jadący w jednym z aut piesek.

Wypadek wydarzył się 24 grudnia 2021 roku około godziny 23 na tak zwanej chociwelce, czyli drodze Szczecin – Chociwel, na czwartym jej kilometrze.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki hyundai 36-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Szczecina, wykonując manewr wyprzedzania doprowadził do czołowego zdarzenia z jadącym z przeciwnego kierunku fordem mondeo, kierowanym przez 42-letniego mężczyznę – informowała mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

W wyniku czołowego zderzenia samochodów trzy osoby zostały ranne. Obaj kierowcy, mieszkaniec Poznania z hyundaia i mieszkaniec gminy Maszewo z forda oraz pasażerka forda, szczecinianka, przetransportowani zostali do szpitala. W fordze jechał także pies, który nie przeżył wypadku.

Na miejscu działały wszystkie służby ratunkowe: straż pożarna, pogotowie, policja. Droga przez jakiś czas była zablokowana. W akcji ratunkowej brała udział między innymi Ochotnicza Straż Pożarna w Sownie.

– W wigilijny wieczór zostaliśmy zadysponowani do wypadku na drodze powiatowej 142 na 4 km – informuje OSP Sowno. – W wyniku zdarzenia 3 osoby zostały przetransportowane do szpitala. W samochodach transportowane były zwierzęta. Jednego kota udało się bezpiecznie umieścić w transporterze, natomiast drugi kot oddalił się w nieznanym kierunku. Pies zginął na miejscu.