zatrzymanie narkotyki
Fot. KPP Stargard

Zatrzymany przez stargardzką policję 16-latek odpowie przed sądem za „dragi”

Patrol Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymał 16-latka, który miał przy sobie zakazane środki odurzające. Nastolatek ma już postawione zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd rodzinny.

Policjanci stargardzkiej prewencji w trakcie patrolu rejonu służbowego podjęli interwencję wobec dwóch nieletnich, którzy na widok umundurowanego patrolu zaczęli się nerwowo zachowywać relacjonuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Policjanci sprawdzili nieletnich w policyjnym systemie. Młodym stargardzianom pozornie nie można było nic zarzucić. Jednak zaniepokojenie i nerwowe zachowanie podczas kontroli jednego z nich dawało przypuszczenie, że ma coś na sumieniu.

Jak się okazało, podejrzenia były zasadne, 16-latek miał przy sobie środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli zakazaną substancję. Nieletni trafił na policyjną komendę do przeprowadzenia z nim dalszych czynności.

Następnie młody stargardzian trafił w ręce funkcjonariuszy z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii stargardzkiej komendy, którzy przedstawili mu stosowne zarzuty i przekazali sprawę do sądu rodzinnego – informuje asp. Justyna Siwarska.

Apelujemy do rodziców o szczególną czujność i obserwowanie swoich nastoletnich pociech. Czas spędzony poza domem może stać się okazją do eksperymentowania przez młodzież z tytoniem, alkoholem czy środkami, których posiadanie jest zabronione. W przypadku młodych osób, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia, jest to przejaw demoralizacji. Natomiast posiadanie środków odurzających jest nie tylko przejawem demoralizacji, ale stanowi czyn karalny!!!

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard