OZ Stargard przemyt
Fot. OZ Stargard

Zegarek z telefonem. Próba przemytu do stargardzkiego więzienia

Sukces funkcjonariusza służby więziennej ze stargardzkiego „ozetu”. Wychowawca podczas kontroli listu poleconego adresowanego do osadzonego wykazał się czujnością i znalazł niedozwolone w zakładzie karnym rzeczy.

– Ujawnił zegarek z funkcją telefonu komórkowego, kartę pamięci oraz kabel USB z funkcją ładowania – informuje kpt. Grzegorz Terlikowski, rzecznik Aresztu Śledczego w Szczecinie. – Skuteczne działania funkcjonariuszy tutejszej jednostki służą realizacji ustawowych zadań Służby Więziennej polegających na zapewnieniu prawidłowego i praworządnego wykonywania kar pozbawienia wolności i tymczasowego aresztowania oraz zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku w jednostce organizacyjnej.

Próby przemytu niedozwolonych za więziennymi murami przedmiotów zdarzają się co jakiś czas. Niestety, także w Oddziale Zewnętrznym w Stargardzie Aresztu Śledczego w Szczecinie. W Sądzie Rejonowym w Stargardzie toczy się właśnie proces, w którym o korupcję przy procederze przemytu oskarżony jest były kapelan i zaprzyjaźniony z nim były więzień stargardzkiego zakładu karnego.