zatrzymanie nietrzeźwej kierującej
Fot. KPP Stargard

45-latka ze Stargardu prowadziła mitsubishi mając ponad promil alkoholu

KPP Stargard: kierująca mitsubishi stylem jazdy wzbudziła podejrzenie policjantów. I tym razem nie mylili się. Miała ponad promil alkoholu w organizmie, mimo to wsiadła za kierownicę stwarzając zagrożenie na drodze. Mieszkanka Stargardu straciła prawo jazdy i będzie odpowiadać przed sądem za przestępstwo.

– Mimo wielu policyjnych apel, ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji karnych, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i może mieć poważne konsekwencje – przypomina dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Przykładem takiego zachowania jest 45-letnia kierująca zatrzymana do kontroli drogowej przez stargardzkich policjantów. Pomimo wcześniej wypitego alkoholu zdecydowała się kierować mitsubishi. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niej wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali stargardziance prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Policjanci nieustannie apelują! Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. To wszystko powoduje, że nie możemy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego najlepszym i jedynym rozwiązaniem jest trzymać się zasady: piłeś – nie jedź!

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard