chociwel
Chociwel, fot. Emilia Chanczewska, archiwum

Chociwel. Kierował mimo zakazu, pijany, kradzionym peugeotem

Takie combo zdarza się na szczęście nie co dzień! Policja zatrzymała 39-latka, który nie dość, że złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, to kierował nietrzeźwy, a samochód był kradziony.

Policjanci z Posterunku Policji w Chociwlu podczas patrolu zauważyli peugeota, który zgodnie z ich wcześniejszymi ustaleniami miał zostać skradziony.

– Mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd na ulicy Zachodniej. Kierującym okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest nietrzeźwy – informuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – W trakcie dalszych czynności okazało się, że pojazd, którym jechał 39-latek zarejestrowany był w policyjnych systemach jako utracony. Ponadto mieszkaniec powiatu stargardzkiego w ogóle nie powinien wsiadać za kółko, gdyż ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Został zatrzymany i trafił do jednostki policji, na przeprowadzenie dalszych czynności. Za swoje czyny odpowie w sądzie.

Policjanci nieustannie apelują! Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard