zielony przystanek
Fot. MPK Stargard

Ekonowość w Stargardzie! Przy Czarnieckiego stanął zielony przystanek

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie zainstalowało pierwszy zielony przystanek w mieście. Stanął na ulicy Czarnieckiego, przy kościele Ducha Św. Tylna ściana i dach przystanku pokryją się niebawem pnącymi roślinami, powojnikiem i bluszczem.

– Na przystanku Czarnieckiego – kościół nasi pracownicy zamontowali nową wiatę przystankową. To pierwsza konstrukcja tego typu w naszym mieście. Wyróżnia ją to, że wkrótce tylna ściana oraz dach przystanku pokryją się pnącą roślinnością. Ozdobią je powojnik botaniczny oraz winobluszcz pięciolistkowy – informuje dziś MPK Stargard. – Zielone przystanki to realizacja idei Smart City – współtworzenia miast inteligentnych. Wiaty przystankowe z roślinnością są bardziej przyjazne pasażerom i środowisku naturalnemu oraz lepiej wkomponowują się w przestrzeń miejską. Zieleń nie tylko będzie cieszyć oko pasażerów, ale również zapewni cień, chroniąc osoby oczekujące na transport przed przegrzaniem. Dodatkową korzyścią jest filtrowanie zanieczyszczeń powietrza przez rośliny, co wpływa na poprawę jakości powietrza. Ekoprzystanek to także minisiedlisko dla owadów i ptaków.

Mamy nadzieję, że nowa, zielona konstrukcja wiaty przystankowej przypadnie do gustu mieszkańcom miasta. Życzymy przyjemnego oczekiwania na autobusy!

MPK Stargard