Korki w Stargardzie
Fot Grzegorz Drążek

Korki w Stargardzie. Trzeba szukać najmniej uciążliwego objazdu

Pierwszego dnia po zamknięciu drogi pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV swoje trzeba było odczekać na drogach w pobliżu wiaduktu w centrum miasta.

Kierowcy w Stargardzie wczoraj pierwszy raz jeździli w nowych uwarunkowaniach, po ponownej zmianie organizacji ruchu w okolicy centrum Stargardu. Otwarty został ruch pojazdów pod wiaduktem przy ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej, ale zamknięty został cały ruch pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV. W tej sytuacji zwiększyło się natężenie ruchu w pobliżu wiaduktu w centrum Stargardu, łączącego ulice Szczecińską i Wyszyńskiego.

W poniedziałek często korkowała się ulica Szczecińska, ale także ul. 11 Listopada i Bema. Tymi drogami prowadzą objazdy zamkniętej drogi pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV. Objazd jest także z innej strony, ulicą Różaną, ale tamtędy raczej nie jeżdżą osoby udające się w rejon centrum miasta, a bardziej te które zmierzają w kierunku osiedla Pyrzyckiego, ewentualnie Starego Miasta.

Mniej korkuje się w tym momencie ulica Towarowa, w kierunku ronda obok wiaduktu w centrum Stargardu. A to dlatego, że otwarta jest droga pod wiaduktem przy ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej i nie ma konieczności objazdu ulicą Towarową.

Od drugiej strony miasta swoje trzeba odczekać w korkach na ulicy Wyszyńskiego, w kierunku wiaduktu.