Sowa

Książnica Stargardzka wchodzi na wyższy level

Stargardzka biblioteka rozpoczęła właśnie pracę na systemie obsługi Sowa SQL Premium. To wyższa jakościowo i technologicznie od dotychczasowej wersji systemu, która działała tam od 2013 roku.

Czy biblioteka powinna się zmieniać? Jesteśmy przekonani, że tak, po to abyście mogli czerpać przyjemność nie tylko z czytania, ale i korzystania z naszych zasobów. Nowoczesna technologia nie musi być bowiem trudna, powinna natomiast – ułatwiać nam życie.

Wyższy level systemu stwarza bibliotekarzom oraz Czytelnikom możliwość korzystania z wielu nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań. Czytelnicy przyzwyczajeni do korzystania z katalogu on-line już zapewne dostrzegli nowe udogodnienie. A jest nim niezaprzeczalnie – nawigacja fasetowa, a więc prosty w obsłudze sposób wyszukiwania z użyciem filtrów. Dzięki nim możecie wybrać, czy szukacie książki, audiobooka, ebooka a może muzyki. Czy ma to być poezja, książka naukowa, a może literatura dla dziecka. Możecie od razu wskazać czy ma być aktualnie dostępna i gdzie (bo pamiętajcie, że mamy też dwie filie). No i najważniejsze, ten katalog daje możliwość wybrania tematu, gatunku, dziedziny, autora, roku wydania… By wspomnieć tylko o najważniejszych. A ile przy tym możliwości wyłowienia książek, których jeszcze nie znacie, a one cierpliwie czekają na Was na naszych regałach.

System, tak jak dotychczas, zapewnia Użytkownikom możliwość rezerwowania oraz zamawiania książek i innych zbiorów, sprawdzania stanu konta czytelniczego, prolongowania egzemplarzy. Oraz tak jak powiadamiał, tak nadal automatycznie drogą mailową będzie powiadamiał o zbliżających się terminach oddania zbiorów, tytułach już przetrzymanych oraz możliwościach odbioru egzemplarzy wcześniej zamówionych. W najbliższym czasie uruchomimy kolejne moduły systemu, które wprowadzą nowe udogodnienia dla Czytelników oraz Bibliotekarzy. O czym będziemy informować.

A teraz? Przenosimy dane, szukamy błędów i dopasowujemy system do Waszych i naszych potrzeb. Tymczasem zachęcamy do korzystania z zasobów Książnicy oraz jej udogodnień technologicznych. Zmieniamy się dla Was, bo tak jak Wy kochamy książki.

TEKST I ZDJĘCIE: KSIĄŻNICA STARGARDZKA