Spójnia w hali osir
Fot. Grzegorz Drążek

PGE Spójnia Stargard wyrusza na podbój Europy. Na początek Holandia

Stargardzki zespół rozpoczyna udział w FIBA Europe Cup. W środowy wieczór PGE Spójnia zagra w Holandii z Heroes Den Bosch.

Pierwszy mecz w ramach międzynarodowych rozgrywek FIBA Europe Cup PGE Spójnia rozegra na wyjeździe z klubem, który na co dzień rywalizuje w BNXT League.

Holenderski Heroes Den Bosch zajmuje drugie miejsce w grupie A BNXT League. Wygrał trzy mecze, jeden przegrał. Stargardzki zespół ma taki sam bilans w Orlen Basket Lidze. Spotkanie tych klubów w ramach rozgrywek FIBA Europe Cup odbędzie się w Den Bosch w środę, 18 października. Początek meczu o godzinie 20.

Nie będzie telewizyjnej transmisji spotkania PGE Spójni Stargard w Holandii. Planowana jest natomiast transmisja w internecie na kanale FIBA na YouTube.

Jeśli ktoś zastanawia się, jakie są ceny biletów na mecz holenderskiego klubu przeciwko PGE Spójni Stargard, informujemy, że wejściówki mozna kupić za 17,50 i 18,50 euro, a ulgowe po 10 i 11 euro.

Stargardzki klub rywalizuje w grupie H FIBA Europe Cup. Rywalami PGE Spójni, poza holenderskiego Heroes Den Bosch są niemiecki Niners Chemnitz i kosowski KB Peja. Po meczu w Den Bosch stargardzki zespół rozegra dwa spotkania międzynarodowych rozgrywek u siebie. 25 października przeciwko niemieckiej drużynie, a 1 listopada przeciwko KB Peja.