posterunek w Ińsku
Posterunek w Ińsku, fot. Grzegorz Drążek

Policjanci z Ińska zatrzymali kierowcę motoroweru. Okazało się, co jest nie tak

Kierował motorowerem na „lewych” tablicach rejestracyjnych, będąc pod wpływem narkotyków – informuje KPP Stargard.

– Policjanci z Posterunku Policji w Ińsku zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. W trakcie kontroli zwrócili uwagę na zachowanie 34-latka, które wzbudziło podejrzenia – informuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Był wyraźnie pobudzony. Funkcjonariusze poddali go badaniu na zawartość środków odurzających. Wynik jednoznacznie wskazał, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Zatrzymany kierowca został przewieziony przez policjantów do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań laboratoryjnych na zawartość niedozwolonych substancji.

Policjanci z Ińska ustalili także, że motorower nie ma aktualnych badań technicznych oraz że ma tablice rejestracyjne pochodzące od innego jednośladu.

– Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności. O jego losie zdecyduje teraz sąd – informuje asp. Justyna Siwarska.

Osoby kierujące w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających stwarzają realne zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie popełnijmy błędu mogącego kosztować czyjeś zdrowie czy nawet życie.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard