Stargard Potrzebny Dom w Kluczewie
Fot. Grzegorz Drążek

Seniorzy ze Stargardu cały czas aktywni. Potrzebny Dom w Kluczewie podsumował 2023 rok

W klubie Potrzebnego Domu w Kluczewie odbyło się dzisiaj spotkanie podsumowujące miniony rok w tym stowarzyszeniu. Seniorzy pokazali, w jak wielu przedsięwzięciach biorą udział.

Stowarzyszenie Potrzebny Dom ma siedzibę i klub na osiedlu Lotnisko w dzielnicy Kluczewo. Tam też odbyło się dzisiejsze spotkanie.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy, by upamiętnić zmarłych w 2023 roku członków tego stowarzyszenia Hannę Pulińską i Włodzimierza Dawida.

Następnie prowadząca spotkanie Jadwiga Dąbrowska zaprosiła obenych na spotkaniu do obejrzenia prezentacji o działaniach seniorów z Potrzebnego Domu w minionym roku. Prezentacja pokazała, w jak wielu różnych przedsięwzięciach biorą oni udział. We wszystkie miesiące 2023 roku uczestniczyli w jakimś wydarzeniu.

Ubiegłoroczne działania to między innymi akcja sprzątania świata nad Iną, tenis stołowy i brydż, grillowanie, spotkanie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, wyjazd do ogrodu dendrologicznego w Glinnej, udział dwóch zespołów w Stargardzkiej Lidze Bowlingowej Seniorów, wycieczka do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie, Dzień Dziecka w klubie na osiedlu Lotnisko z przedszkolakami, zajęcia muzyczne.

Jeden śpiewa lepiej, drugi jeszcze lepiej. Lubimy śpiewanie i mam nadzieję, że będziemy to kontynuować.

Jadwiga Dąbrowska ze stowarzysznia Potrzebny Dom w Kluczewie

W 2023 roku seniorzy brali też udział zajęciach w terenie, robili przetwory (ogórki i paprykę), sadzili zioła, mieli robótki ręczne, warsztaty mydlane, był festyn Dzień Sąsiada, rajd rowerowy, warsztaty kulinarne, uczestniczyli w Stargardzkich Dniach Seniora, mieli zajęcia w szkole muzycznej, była wycieczka do Siemczyna, seniorzy byli z przedszkolakami w filharmonii, odbywały się spotkania międzypokoleniowe z uczniami Zespołu Szkół nr 5 na osiedlu Lotnisko, a pod koniec roku odbyło się świąteczne spotkanie członków i przyjaciół stowrzyszenia Potrzebny Dom.

– Bierzemy udział w różnorodnych przedsięwzięciach, nie boimy się ich, jesteśmy aktywni – podsumowała ubiegłoroczne działania stowarzyszenia Jadwiga Dąbrowska.

Przedstawiciele stowarzyszenia Potrzebny Dom przekazali prezenty (drewniane aniołki) osobom, które pomagają w działaniach seniorów z Kluczewa. Odebrali je między innymi w imieniu miasta Ewa Sowa, zastępczyni prezydenta Stargardu, a w imieniu samorządu powiatowego Łukasz Wilkosz, wicestarosta stargardzki. W rewanżu dla seniorów z Kluczewa przekazali oni m.in. kalendarze.

– Na bieżąco obserwuję i uczestniczę w waszych przedsięwzięciach, razem z wami spędzam czas i wiem że warto, dalej miejcie tę energię, bądźcie dla siebie wsparciem, a my zawsze będziemy was wspierać, finansowo i sercem – mówiła Ewa Sowa, zastępczyni prezydenta Stargardu.

Upominki otrzymała też grupa seniorów, najbardziej zaangażowanych w działalność stowarzyszenia Potrzebny Dom. Stargard.News też otrzymał prezent. To wyjątkowe, własnoręcznie robione przez seniorów mydełko. Dziękujemy i życzymy dalszej, tak aktywnej działalności.

Dzisiejsze spotkanie zakończył słodki poczęstunek, przygotowany przez seniorów.