Sparing PGE Spójni w Niemczech w Rostocku

Sparingowe granie PGE Spójni Stargard. W Słupsku i Rostocku

Przygotowująca się do sezonu PGE Spójnia Stargard rozegrała kolejne dwa sparingi. Oba nieznacznie przegrała.

Najpierw, w piątek, stargardzki zespół grał towarzysko w Słupsku z Grupą Sierleccy Czarni. Później, w niedzielę, zagrała sparing w Niemczech przeciwko Seawolves Rostock.

W piątkowym spotkaniu przeciwko rywalowi z ekstraklasy PGE Spójnia przegrała 67:74. Po pierwszej połowie był remis 37:37.

PGE Spójnia Stargard: Daniels 16, Simons 13, Brown 12, Gordon 8, Kowalczyk 7, Langović 4, Grudziński 4, Gruszecki 3, Kołodziej, Kotieno.

Niedzielny sparing także zakończył się nieznaczną porażką stargardzkiego zespołu. Tym razem jednak to PGE Spójnia była lepsza w drugiej połowie, ale nie zdołała odrobić wszystkich strat punktowych. Przegrała 80:86, a po pierwszej połowie przegrywała 35:50.

PGE Spójnia Stargard: Brown 18, Simons 17, Langović 16, Daniels 15, Kowalczyk 6, Gordon 4, Gruszecki 2, Mboya Kotieno 2, Grudziński, Kołodziej.

Przed stargardzkim zespołem kolejne sparingi. W następny weekend zagra w Memoriale Romana Wysockiego w Szczecinie. 8 września zagra z Kotwicą Kołobrzeg, a 9 września ze zwycięzcą meczu pomiędzy Kingiem Szczecin a Żakiem Koszalin. Od 12 do 14 września w Stargardzie odbędzie się międzynarodowy turniej, w którym zagrają PGE Spójnia, czeski Basketball Kolin i niemiecki Seawolves Rostock. Na koniec towarzyskiego grania, 16 września stargardzki zespół zgara w Toruniu przeciwko Twardym Piernikom.

Pierwszy ligowy mecz sezonu 2023/2024 PGE Spójnia rozegra 22 września w Słupsku.