WRD zatrzymanie
Stargardzka drogówka, fot. KPP Stargard

Stargardzka drogówka zatrzymała poszukiwanego przez sąd w Pruszkowie. Pasażerka też była poszukiwana…

Policjanci stargardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę seata, który miał niesprawne oświetlenie. Podczas sprawdzenia w policyjnych systematach okazało się, że 40-letni kierowca poszukiwany był przez sąd i że nie ma uprawnień do kierowania. Natomiast jego pasażerka poszukiwana była listem gończym. Oboje zostali zatrzymani.

Stargardzcy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego seata, który miał niesprawne oświetlenie w aucie.

– Jak się okazało, 40-letni kierowca w ogólnie nie powinien kierować, gdyż nie miał wymaganych uprawnień – relacjonuje asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Był również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie. Druga z poszukiwanych to 40-letni pasażerka, która figurowała jako osoba poszukiwana listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże.

Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni na policyjną komendę.

– Zgodnie z decyzją sądu trafili do zakładu karnego, gdzie odbędą zasądzone kary – informuje dziś asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – 40-letni kierujący odpowie też za kierowanie pojazdem bez uprawnień.