Slowackiego
20 lutego br. kryminalni działali przy ulicy Słowackiego 2 po włamaniu do piwnicy, fot. Grzegorz Drążek

Sukces stargardzkich kryminalnych. Zatrzymali złodziejską parę

Włamywali się i okradali sklepy oraz piwnice. Przestępczy duet zatrzymany przez stargardzkich kryminalnych – informuje dziś KPP Stargard. Udało się też odzyskać skradzione rzeczy.

– Stargardzcy kryminalni ustalili i zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o dokonanie szeregu włamań do obiektów handlowych oraz piwnic na terenie miasta. Oboje przyznali się do zarzucanych im czynów i usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Skradzione rzeczy zostały odzyskane przez policjantów – poinformowała dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Wnikliwa i szczegółowa analiza zebranych materiałów oraz zaangażowanie i dociekliwość funkcjonariuszy z pionu kryminalnego stargardzkiej komendy pozwoliła zatrzymać dwoje mieszkańców Stargardu, którzy dopuścili się włamań do obiektów handlowych na terenie miasta.

– Okazali się nimi 48-letni mężczyzna oraz 42-letnia kobieta. Sprawcy byli dobrze znani stargardzkim funkcjonariuszom. Ponadto w toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że stargardzianin ma na swoim koncie również kradzieże z włamaniem do piwnicy – informuje sp. Justyna Siwarska.

Przestępczy duet został zatrzymany i doprowadzony na policyjną komendę. Jak informuje policja, przyznali się do zarzucanych im czynów. Policjanci odzyskali skradzione rzeczy.

Sprawcy usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 10 lat więzienia.

To kolejny przykład sprawy skutecznej walki mundurowych z przestępczością przeciwko mieniu

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard