Stargard przenosne toalety na dworcu kolejowym
Fot. Nadesłane przez czytelniczkę

Toalety wstydu na dworcu kolejowym w Stargardzie. Smród, brud, fekalia, butelki

Na czas przebudowy peronów dworca kolejowego w Stargardzie dla pasażerów postawiono przenośne toalety. Czytelniczka alarmuje, że w środku toi toie wyglądają okropnie.

Stargard przenosne toalety na dworcu kolejowym
Fot. Nadesłane przez czytelniczkę

W sprawie toalet na dworcu kolejowym w Stargardzie do redakcji Stargard.News napisała w miniony poniedziałek pani Anna.

– Chciałabym zwrócić uwagę na podstawowy problem pasażerów na przebudowywanym dworcu w Stargardzie – rozpoczyna wiadomość pani Anna. – W ramach inwestycji na dworcu przewidziano, delikatnie mówiąc, ograniczone standardy sanitarne dla pasażerów (toi toie postawione w błocie, do których wejście częściowo zatarasowano gałęziami, wnętrze brudne, wymazane fekaliami od podłogi po sufit, zaśmiecone, bez podstawowego papieru toaletowego, zawartość toi toii dawno nieopróżniana).

Autorka wiadomości dziwi się, że nikt nie przejmuje się wyglądem toalet przenośnych na dworcu kolejowym w Stargardzie.

– Warunki, w jakich pasażerowie mają załatwiać podstawowe potrzeby fizjologiczne są uwłaczające – uważa pani Anna. – Komuś zabrakło wyobraźni i wiedzy. Zapomniano, że istnieją przecież w dzisiejszych czasach tymczasowe rozwiązania i standardy stosowane na czas remontów, a przede wszystkim działają również firmy sprzątające. Niestety inwestor PKP PLK SA tego nie wie. Samorząd Stargardu też tego nie wie. I taki oto wizerunek Stargardu budowany jest wśród przyjezdnych. Wstyd! Zapraszam do miłego korzystania z dostępnych toalet w Stargardzie.

Stargard przenosne toalety na dworcu kolejowym
Fot. nadesłane przez czytelniczkę

Czytelniczka przesłała swoje spostrzeżenia także do PKP PLK, które prowadzi inwestycję na terenie Stargardu dotyczącą przebudowy wiaduktów, linii kolejowej i peronów na dworcu kolejowym. My też, jak tylko otrzymaliśmy wiadomość od pani Anny, skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem PKP PLK. Poprosiliśmy o ustosunkowanie się do słów czytelniczki. W czwartek otrzymaliśmy odpowiedź.

– Za czystość tymczasowych toalet na stacji w Stargardzie odpowiedzialny jest wykonawca robót – napisał Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zobowiązały wykonawcę, aby doprowadził toalety do porządku i na bieżąco utrzymywał je w należytym stanie.

Wykonawcą robót na terenie Stargardu, w ramach inwestycji PKP PLK, jest firma Trakcja.