Zaczarowany Dzień Dziecka w Stargardzie w parku Zamkowym
Fot. Grzegorz Drążek

Zaczarowany Dzień Dziecka w parku Zamkowym w Stargardzie

Przez całą sobotę trwa Zaczarowany Dzień Dziecka w Stargardzie. Mają co tam robić młodsze i starsze dzieci.

Zaczarowany Dzień Dziecka odbywa się w parku Zamkowym w Stargardzie, na polanie między Bramą Młyńską i Basztą Białogłówką. Jedna z atrakcji jest przy Bramie Wałowej.

Dzisiejsze wydarzenie podzielone zostało na siedem stref: dmuchańców, sportową, sceniczną, wystawców, gastronomiczną, miejskich instytucji i Naukowego Placu Zabaw. Część atrakcji dla dzieci jest darmowa, część płatna.

Frekwencja w sobotę dopisuje. Do dmuchańców, z których korzystać można bez opłat, ustawiają się długie kolejki dzieci. Nie brakuje także chętnych do korzystania z innych stanowisk. Na niektórych są kreatywne zabawy, na innych zadania sportowe, jest malowanie buzi, puszczanie baniek mydlanych. Na scenie w pobliżu Baszty Białogłówki występują między innymi grupy taneczne. Dzieci mogą dzisiaj w parku Zamkowym spotkać Gryfusia, maskotkę Spójni Stargard.

Dzisiejsze wydarzenie rozpoczęło się w południe i zaplanowane zostało na sześć godzin. Jedną z atrakcji Zaczarowanego Dnia Dziecka jest Naukowy Plac Zabaw, który właśnie dzisiaj został otwarty. Powstał on niedaleko parku Zamkowego, obok Bramy Wałowej przy ulicy Chrobrego.

Zaczarowany Dzień Dziecka w Stargardzie organizują: miasto Stargard, Stargardzkie Centrum Nauki Filary, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie, Stargardzkie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stargardzie, Książnica Stargardzka, Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie.