MetaNoja koncert

Koncert dawnych i współczesnych kolęd w cerkwi nad Iną w Stargardzie

W piątek 29 grudnia 2023 roku, o godzinie 17, w cerkwi greckokatolickiej pw. Św. Jozafata Męczennika przy ulicy Młyńskiej w Stargardzie, rozpocznie się Bożonarodzeniowa Misja. To charytatywny koncert grupy MetaNoya z Kijowa.

Serdecznie zapraszamy na energetyczny, charytatywny koncert kolęd w wykonaniu księży i kleryków z Ukrainy! Będzie nam bardzo miło gościć!!! Piątek 29 grudnia, godzina 17, cerkiew greckokatolicka na ulicy Młyńskiej – zaprasza ksiądz Rusłan Marciszak, proboszcz parafii greckokatolickiej w Stargardzie.

„Bożonarodzeniowa misja. Uwielbiajmy narodzonego Jezusa i wspierajmy Ukrainę” – pod takim hasłem w cerkwi greckokatolickiej nad Iną odbędzie się koncert charytatywny dawnych i nowych kolęd w wykonaniu ukraińskiego zespołu MetaNoya. Zaprasza na niego w piątek 29 grudnia, o godzinie 17 greckokatolicka parafia pw. Św. Jozafata Męczennika przy ulicy Młyńskiej w Stargardzie.

Wstęp wolny, podczas koncertu będzie zbiórka na rzecz walczącej Ukrainy.

MetaNoya to grupa muzyczna, instrumentalno-wokalna. Nazwa zespołu pochodzi z języka greckiego i oznacza przemianę, nawrócenie. Powstał w 2015 roku przy greckokatolickim seminarium duchownym w Kijowie. Tworzą go alumni i absolwenci seminarium. W repertuarze mają głównie pieśni religijne. Do Stargardu przyjeżdżają, kolejny już raz, z dawnymi i nowymi kolędami i pastorałkami.