Małgorzata Ostrowska
Boska Małgorzata Ostrowska, fot. Michał Pańszczyk

Meluzyno, Meluzyno! Małgorzata Ostrowska gwiazdą Stargard Festiwal’24. Zaśpiewa w nowym amfiteatrze

Dziś, na 4 miesiące przez rozpoczęciem koncertowych Dni Stargardu 2024, czyli Stargard Festiwalu ’24, Stargardzkie Centrum Kultury ogłosiło, że koncert inauguracyjny na otwarcie amfiteatru odbędzie się 21.06.2024 r. Nie podano, kto zagra. Nam udało się ustalić gwiazdę kolejnego dnia. To boska Małgorzata Ostrowska!

Pisaliśmy dziś o planowanym otwarciu amfiteatru w Stargardzie, po jego przebudowie.

Mieszkańcy zastanawiają się, kto jako pierwszy wystąpi na scenie nowego obiektu w dzień jego otwarcia, piątek 21 czerwca 2024 roku. Na razie jest to owiane tajemnicą.

Stargard.News dotarł do informacji, kto będzie koncertował w sobotę 22 czerwca 2024 roku. Będzie to jednocześnie pierwszy dzień Stargard Festiwal ’24 – koncertowych Dni Stargardu 2024. Na godzinę 20 w amfiteatrze zaplanowany jest występ kultowej polskiej wokalistki Małgorzaty Ostrowskiej, która na scenie jest już od 43 lat!

Znana jest m.in. z występów z zespołem Lombard (w latach 1981-1991). Na koncie ma wiele albumów zespołowych i solowych. Śpiewa utwory rockowe, także pop-rocka. W 1999 roku na festiwalu w Sopocie dostała Bursztynowego Słowika za całokształt działalności. W 2010 roku odcisnęła dłonie na opolskiej Alei Gwiazd.

W Stargardzie być może usłyszymy na żywo wielki hit Małgorzaty Ostrowskiej, „Meluzynę” z filmu „Podróże pana Kleksa” (z 1985 r.), w którym wokalistka wystąpiła. Świetnie będzie usłyszeć także „Szklaną pogodę” czy „Mister of America” z repertuaru Lombardu.