otwarcie amfiteatru
W przebudowie, w smutnej zimowej scenerii - tak jest dziś, a na początku tego lata ma być gotowy i piękny! Fot. Emilia Chanczewska

Z początkiem lata otwarcie przebudowanego amfiteatru w Stargardzie

Stargardzkie Centrum Kultury, które jest inwestorem i zarządcą budowy, ogłosiło właśnie datę uroczystego otwarcia amfiteatru po kompleksowej modernizacji. To dzień po rozpoczęciu kalendarzowego lata, piątek 21 czerwca 2024 roku. Przebudowa amfiteatru rozpoczęła się 11 października 2022 roku. Pochłonąć ma ok. 22 mln zł.

Jeżeli wszystko więc pójdzie zgodnie z planem, stargardzianie tegoroczne koncertowe Dni Stargardu świętować będą na zmodernizowanym obiekcie.

– Znamy datę! Otwarcie amfiteatru w Stargardzie 21.06.2024! – informuje Maciej Dura-Pomarański, rzecznik Stargardzkiego Centrum Kultury w Stargardzie. – Przed nami niepowtarzalny, gorący i pełen wyjątkowych brzmień wieczór koncertowy! Kogo zobaczymy na scenie? O tym już niebawem! Wstęp wolny!

TUTAJ można dołączyć do wydarzenia na Facebooku.


otwarcie amfiteatru plakat
SCK

Przebudowany amfiteatr zupełnie zmieni swoje oblicze. Artyści będą mieli do dyspozycji nowoczesną scenę w kształcie sześciokąta o powierzchni ponad 540 m kw. Pod nią zaprojektowane zostały nowe garderoby i łazienki. Publiczność skorzysta z ławek na wyremontowanej widowni, która pomieści ponad 3000 osób. Wraz z miejscami stojącymi stargardzianie zyskają przestrzeń do zabawy dla około 4000 ludzi. Do amfiteatru dojdziemy jednym z ośmiu wejść, a na samej górze odpoczniemy na dodatkowych ławkach. Całość uzupełnią stojaki na rowery, odpowiednie oświetlenie i kosze na śmieci.

Urząd Miejski w Stargardzie, 11.10.2022 r.