WPF Production
Fot. Urząd Miejski w Stargardzie

Będzie nowa, wielka fabryka w Stargardzie. To producent karmy dla zwierząt

W 2024 roku ma zacząć się budowa zakładu produkcyjnego w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Lokalizację w Stargardzie wybrała spółka WPF Production działająca w przetwórstwie spożywczym. Zakup 10 ha działki to kolejne miejsca pracy w parku, gdzie już jest zatrudnionych ponad 6000 osób.

Niemiecka spółka WPF Production polską siedzibę ma we Wrocławiu. Produkuje gotową karmę dla zwierząt domowych. Jak donosi Puls Biznesu, w Stargardzie WPF Production „wyda 232 mln zł i stworzy 40 miejsc pracy”.

Spółka WPF Production ma ugruntowane doświadczenie na rynku. W niedalekiej przyszłości w Stargardzie ruszy budowa nowoczesnej fabryki niosącej miastu wiele korzyści. Pewne są kolejne atrakcyjne miejsca pracy, których liczba – zgodnie z zapowiedziami – ma regularnie wzrastać wraz z planowanymi etapami rozwoju firmy. Więcej szczegółów na temat inwestycji poznamy w przyszłym roku – zapowiada Urząd Miejski w Stargardzie.

PPNT w Stargardzie zajmuje 850 ha. Działa w nim ponad 30 firm różnych branż. W ubiegłym roku decyzję o zlokalizowaniu tam siedzib podjął m.in. światowy koncern Capri-Sun i turecki Ege Kimya.

INFORMACJE I ZDJĘCIE: stargard.eu