Bartosz Arłukowicz
W środku Bartosz Arłukowicz, z lewej Anna Nowak, z prawej Michał Bodek, działacze stargardzkiej PO, fot. Jan Balewski

Stargardzianie spotkali się z posłem Bartoszem Arłukowiczem, wiceprzewodniczącym PO

W poniedziałek 4 grudnia 2023 roku po południu, w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie, odbyło się otwarte spotkanie ze znanym politykiem pochodzącym z naszego regionu, posłem Bartoszem Arłukowiczem, wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej.

W części pierwszej spotkania Bartosz Arłukowicz mówił o pracy w Parlamencie Europejskim oraz o obecnej sytuacji w parlamencie Polski. W części drugiej odpowiadał na pytania uczestników.

Następnie przeniósł się do innej sali, gdzie było spotkanie z prezydentem Stargardu oraz stargardzkim starostą.

Specjalnym goście grudniowego spotkania Stowarzyszenia Samorządowego Stargard XXI był poseł, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Bartosz Arłukowicz. Z racji funkcji, ale także zawodowego i merytorycznego doświadczenia, przedstawiciela większości sejmowej, spotkanie zdominowały tematy wokół służby zdrowia. Dość szczegółowa dyskusja dotyczyła oczekiwanych zarówno przez pracowników służby zdrowia jak i pacjentów, systemowych zmian, które wpłyną na standardy i jakość działania przede wszystkim szpitali powiatowych.

Stowarzyszenie Samorządowe Stargard XXI

Bartosz Arłukowicz ma 52 lata. Urodził się w Resku. Uczył się w liceum w Darłowie. Skończył Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie. Z wykształcenia jest lekarzem pediatrą. Zasiadał w Radzie Miasta Szczecina, w Sejmie RP w sumie pięciu kadencji, w tym obecnej. Był także posłem Parlamentu Europejskiego (2019-2023). Sprawuje funkcję wiceprzewodniczącego PO.