Grzegorz Konopczyński
Grzegorz Konopczyński (1960-2022), fot. Orkiestra Camerata Stargard

Grzegorz Konopczyński odszedł przed rokiem

Dziś, w piątek 3 listopada 2023 roku, mija pierwsza rocznica śmierci uznanego człowieka stargardzkiej kultury, Grzegorza Konopczyńskiego. Był wieloletnim dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej w Stargardzie oraz współtwórcą i kierownikiem Orkiestry Camerata Stargard.

Camerata wspomina dziś Grzegorza Konopczyńskiego…

Rok temu odszedł Grzegorz Konopczyński – wieloletni dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Witolda Lutosławskiego, współtwórca i kierownik Orkiestry Camerata Stargard. Z jego inicjatywy odbyło się wiele wspaniałych koncertów, a lokalna scena, której był dobrym duchem, mogła niejednokrotnie gościć wybitnych przedstawicieli muzycznego świata. Grzegorz Konopczyński pozostanie w sercach mieszkańców jako człowiek wielu pasji, który z pełnym oddaniem dbał o to, aby w przestrzeni miejskiej Stargardu nigdy nie brakowało miejsca dla kultury wysokiej.

Orkiestra Camerata Stargard

To już rok od tej smutnej wiadomości…

Ostatnie pożegnanie Grzegorza Konopczyńskiego:

Grzegorz Konopczyński pośmiertnie został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Muzyczne dzieło męża kontynuuje Monika Konopczyńska, która została prezesem zarządu Fundacji Orkiestra Camerata Stargard im. Grzegorza Konopczyńskiego. Już w następną sobotę można wziąć udział w kolejnym koncercie stargardzkiej orkiestry.